Henkilökuntamme

DAVA Foods Finland Oy:ssä työskentelee noin 80 ammattilaista ja DAVA Foods -konsernissa noin 300. 

Myynti ja markkinointi, elintarvikkeet

Pekka Yli-Piipari

Pekka Yli-Piipari
Kaupallinen johtaja
Puhelin : +358 40 778 3881
Sähköposti:
pekka.yli-piipari@davafoods.fi

 

Milla Osmala

Milla Osmala
Asiakaspäällikkö, HoReCa ja teollisuus
Puhelin: +358 50 549 9044
Sähköposti: 
milla.osmala@davafoods.fi

Jukka Malmberg

Jukka Malmberg
Kenttäpäällikkö
Puhelin: +358 400 607 520
Sähköposti: 
jukka.malmberg@davafoods.fi

Jarmo Hostila

Jarmo Hostila
Aluepäällikkö, öljytuotteet
Puhelin: +358 44 305 0601
Sähköposti: 
jarmo.hostila@davafoods.fi

Nina Suominen

Nina Suominen
Myyntiassistentti, jaloste
Puhelin: +358 40 840 7648
Sähköposti: 
nina.suominen@davafoods.fi

Reetta Myllymäki

Reetta Myllymäki
Myyntiassistentti, kuorimunat
Puhelin: +358 40 840 7505
Sähköposti: 
reetta.myllymaki@davafoods.fi

Katriina Virtanen

Katriina Virtanen
Markkinointijohtaja
Puhelin: +358 40 724 3570
Sähköposti: 
katriina.virtanen@davafoods.fi

Siipikarjatuotannon tarvikkeet

Timo Keppola

Timo Keppola
Myyntipäällikkö tarvike
Puhelin: + 358 (0) 40 162 7290
Sähköposti: timo.keppola@davafoods.fi

Janne Raitila

Janne Raitila
Myynti Ilmajoki
M: +358 500 361 887
Sähköposti: 
janne.raitila@davafoods.fi

Tuottajapalvelut

Merita Raikaslehto

Merita Raikaslehto
Tuottajayhteyspäällikkö
Puhelin: +358 40 840 5438
Sähköposti: 
merita.raikaslehto@davafoods.fi

Antti Ilvonen

Antti Ilvonen
Talousassistentti/tilitykset
Puhelin: +358 40 514 9021
Sähköposti: 
antti.ilvonen@davafoods.fi

Hallinto

Juha-Petri Jokinen

Juha-Petri Jokinen
Toimitusjohtaja, DAVA Foods Finland
Sähköposti: juha-petri.jokinen@davafoods.fi

Anniina Juuma

Anniina Juuma
CFO, HR
Puhelin: +358 40 643 3532
Sähköposti:
anniina.juuma@davafoods.fi

Anna Soisalo

Anna Soisalo
Talousassistentti
Puhelin: +358 40 754 0099
Sähköposti: 
anna.soisalo@davafoods.fi

Satu Tervanen

Satu Tervanen
Kirjanpitäjä
Puhelin: +358 40 840 8797
Sähköposti: 
satu.tervanen@davafoods.fi

Tuotanto

Jussi Vuori

Jussi Vuori
Tuotantojohtaja
Puhelin: +358 40 0726689
Sähköposti: 
jussi.vuori@davafoods.fi

Terhi Peltonen

Terhi Peltonen
Tuotannon tuki
Puhelin: +358 40 648 2617
Sähköposti: 
terhi.peltonen@davafoods.fi

Minna Kunnas

Minna Kunnas
Vuoropäällikkö
Puhelin: +358 40 671 9508
Sähköposti: 
minna.kunnas@davafoods.fi

Neea Laine

Neea Laine
Vuoropäällikkö
Puhelin: +358 40 121 77 22
Sähköposti: neea.laine@davafoods.fi

Anu Johansson

Anu Johansson
Laatupäällikkö
Puhelin: +358 50 342 4603
Sähköposti: 
anu.johansson@davafoods.fi